Holandia: Stadion w Bredzie bezpieczny… na razie

źródło: bredavandaag.nl / AD.nl; autor: michał

Holandia: Stadion w Bredzie bezpieczny… na razie Pęknięcia betonu na głównej trybunie nie zagrażają bezpieczeństwu widzów, ale to może się zmienić. Trzeba przeprowadzić analizy pod kątem dalszego użytkowania Rat Verlegh Stadion.

Reklama

Niezależna ekspertyza potwierdziła, że znalezione wiosną 2014 pęknięcia żelbetowej konstrukcji trybun Rat Verlegh Stadion nie zagrażają widzom. Przypomnijmy, że ujawniony minionej jesieni temat wywołał spore obawy wśród kibiców.

Inżynierowie monitorowali w ostatnich miesiącach, jak trybuny (zwłaszcza główna) pracują w trakcie meczów. Po pojawieniu się widzów stopnice odchylają się średnio o 2 milimetry. To wynik, który nie martwi. Jednak ponadprzeciętne wygięcie rzędów trybun sięgało w szczycie 3,4 cm i eksperci sugerują, że z biegiem czasu liczby będą rosły.

Dlatego konieczne są kolejne badania, które pomogą określić żywotność konstrukcji i jej bezpieczeństwo w dłuższej perspektywie. Wyniki powinny być znane za ok. pół roku. Jesienią 2014 szacowano, że koszt napraw może wynieść ok. 700 tys. €.

Reklama