Holandia: Stadion w Bredzie zaczyna pękać

źródło: omroepbrabant.nl | opracował: MK; autor: michał

Holandia: Stadion w Bredzie zaczyna pękać Alarmujące informacje dochodzą z Rat Verlegh Stadionu, gdzie magistrat znalazł pęknięcia konstrukcji. Nie ma jednak zagrożenia dla widzów, a miasto sfinansuje naprawdę w 2015 roku.

Reklama

Żelbetowa konstrukcja główna Rat Verlegh Stadionu ma spękane elementy i wymaga pilnej naprawy. Jak się okazuje, miasto wiedziało o tym już od maja, ale do dziś nie zaradzono problemowi. Ujawniły go dopiero miejscowe media, którym jeszcze wczoraj odmawiano dostępu do oficjalnego raportu z wiosny tego roku.

Największe pęknięcia można znaleźć na trybunie głównej i w budynku klubowym, ale również na innych trybunach problem się pojawia. Naprawa całości może kosztować ok. 700 tys. € (3 mln zł), z czego zdecydowanie najwięcej trzeba wydać na rygle podtrzymujące trybuny – 500 tys. €.

Rat Verlegh Stadion

Przyłapani na „zakopaniu” informacji samorządowcy uspokajają, że czekają na drugi raport w sprawie przyczyn i możliwych sposobów naprawy. Być może uda się zrealizować prace znacznie taniej. A nawet jeśli nie, środki na to będą w budżecie na 2015 rok. Na razie projektant i wykonawca zarzucają winę sobie nawzajem, uznając pęknięcia za skutek złego projektu i wadliwego wykonania.

Mecze NAC Breda mogą odbywać się bez przeszkód. Radny Bernie van den Berg zapewnia, że usterka wymaga pilnej naprawy, ale nie zagraża bezpieczeństwu.

Reklama