Argentyna: Fatalny wypadek w derbach Buenos Aires

źródło: własne | MK; autor: michał

Argentyna: Fatalny wypadek w derbach Buenos Aires 24-letni kibic spadł z krawędzi trybuny na innego widza, wychodzącego ze stadionu z dzieckiem. Pierwszy zginął, drugi jest w szpitalu.

Reklama

Do tragedii doszło wczoraj pod koniec derbowego meczu między San Lorenzo a Huracanem – jednego z największych klasyków Buenos Aires. 24-letni Pablo Gimenez wypadł z krawędzi trybuny na drogę wyjścia z El Nuevo Gasometro. Zginął na miejscu.

Młody mężczyzna spadł na 33-letniego Estebana Otero, który wychodził ze stadionu z synem przed końcem meczu. Czterolatek nie ucierpiał, ale jego ojciec trafił do szpitala. Jego stan jest poważny, ale nie zagraża życiu.

Nuego Gasometro

Do zdarzenia doszło pod koniec meczu, gdy gospodarze świętowali pewny już triumf 3:1 nad lokalnym rywalem. Mimo ogłoszeń spikera, wielu kibiców (tradycyjnie na argentyńskich stadionach) zajmowało miejsca na barierkach i ogrodzeniach. Według gazety „Ole” jednym z nich był właśnie Pablo Gimenez.

San Lorenzo wydało specjalny komunikat po wypadku, łącząc się w bólu z rodziną zmarłego. Najwyżsi przedstawiciele klubu odwiedzili też drugiego z kibiców w szpitalu.

Reklama