San Francisco: Candlestick Park powoli odchodzi do przeszłości

źródło: SF.Curbed.com

San Francisco: Candlestick Park powoli odchodzi do przeszłości Bez wybuchów i pirotechniki, bez spektakularnych efektów – rozbiórka starego stadionu San Francisco 49ers będzie przebiegać powoli i niezauważalnie przez najbliższe trzy miesiące.

Reklama

W ostatnich tygodniach na Cenadlestick Park trwało usuwanie wyposażenia, w tym kompletu krzesełek, które mogłoby przeszkadzać przy wyburzaniu stadionu. Aktualnie kilka (docelowo 10) ciężkich maszyn zaczęło kruszyć żelbetową konstrukcję trybun, a efektem ich prac ma być goła ziemia za kwartał.

Wstępnie Lennar Urban, firma deweloperska posiadająca prawa do ziemi, zamierzała przeprowadzić implozję. Jednak okazało się, że konstrukcja może zawierać azbest, a implozja spowodowałaby podniesienie chmury szkodliwego pyłu na okoliczne osiedla. Dlatego teraz fragment po fragmencie trybuny są usuwane, stale polewane wodą dla ochrony przed pyłem.

55-letni stadion San Francisco 49ers zostanie zamieniony w otwarte centrum handlowe. Lennar Urban planuje na Candlestick Point utworzyć nową, prestiżową dzielnicę z tysiącami domów.

Przy okazji przypominamy, że stadion, na który 49ers przeprowadzili się po zmianie adresu, jest nominowany do miana Stadionu Roku 2014!
Candlestick Park© SF.Curbed.com

Candlestick Park© SF.Curbed.com

Reklama