Poznań: Miasto odzyskało część pieniędzy za niezbędne remonty

źródło: WP.pl

Poznań: Miasto odzyskało część pieniędzy za niezbędne remonty POSiR porozumiał się z ubezpieczycielem INEA Stadionu i odzyskał część pieniędzy z ok. 4 mln zł przeznaczonych na niezbędne naprawy. Umowa jest poufna i nie wiadomo, o jaką część chodzi.

Reklama

- Udało nam się porozumieć i pieniądze już wpłynęły na nasze konto, ale ze względu na klauzulę poufności nie możemy zdradzić, o jaką sumę chodzi – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Błażej Daracz, rzecznik prasowy Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

POSiR negocjowały od kilku miesięcy z TSU Ergo Hestia SA, ubezpieczycielem stadionu. Chodzi o pieniądze za remonty, jakie na własny koszt wykonało miasto Poznań na INEA Stadionie.

Prace zostały zlecone przez inspektora nadzoru budowlanego, który wykrył w 2013 roku ogromną liczbę usterek. Część wynikała z wadliwego wykonania, inne były efektem zwykłej eksploatacji. W 2014 roku na wszystkie prace na obiekcie miasto wydało 4 mln zł. Na naprawy związane z raportem inspektora wydano 2,2 mln zł.

Wszystkich prac jeszcze nie zakończono, ale miasto ma na to czas – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego jako termin, do którego należy usunąć wszystkie usterki, wyznaczył dzień 31 sierpnia 2015 r. POSiR zapewnia, że zdąży i już wiosną będzie gotowy na odbiór techniczny.

Reklama