Miami: Fotele salonowe zastąpią zwykłe foteliki

źródło: własne | MK

Miami: Fotele salonowe zastąpią zwykłe foteliki Pojemność spadnie, ale powstaną prawdziwie luksusowe sektory z „boksami salonowymi”. Mają maksymalnie przypominać pokoje gościnne z fotelami, telewizorami, barkiem i obsługą kelnerską.

Reklama

Podczas gdy w Europie podejście do stref biznesowych jest stosunkowo jednolite, w USA coraz więcej operatorów szuka oryginalnych stadionów, jak sprzedać najdroższe miejsca na stadionie. Miami Dolphins proponują fanom na Sun Life Stadium „living room boxes”, czyli obite drewnem boksy umieszczone w rzędach widowni zamiast zwykłych krzesełek.

Sun Life Stadium

Każdy z takich boksów to zestaw 4 foteli z szufladami na bagaże, barkiem, koszem na śmieci i obsługą kelnerską. Taki pakiet czterech rozkładanych, szerokich na 80cm foteli to koszt aż 75 tys. $ (273 tys. zł) na sezon. Za dodatkową opłatą w pakiecie dochodzi telewizja – jeden telewizor 32-calowy za 15 tys. $ albo cztery 24-calowe za 30 tysięcy. Łączna cena w najdroższym wariancie to aż 380 tys. zł za rok.

Mimo wysokiego kosztu Dolphins liczą, że wszystkie boksy wyprzedadzą się jeszcze przed ich otwarciem w 2016 roku. Powstaną one na trybunie południowej jako dwa sektory na wysokości 30 jardu, a także w pierwszych rzędach za bramkami i na koronie dolnego poziomu trybun.

Sun Life Stadium

Pomieszczenie tak dużej infrastruktury w zwykłych rzędach (fotele, szafki, telewizory) będzie możliwe dzięki przeprojektowaniu trybun. W ramach przybliżania ich do boiska trzeba zmniejszyć nachylenie widowni i wydłużyć poszczególne rzędy. Rozbudowa Sun Life Stadium ruszyła na początku stycznia 2015 i potrwa dwa lata.

Nowe miejsca biznesowe mają być sposobem na zwrot kosztownej inwestycji. Projekt wart ok. 400 mln $ ma bowiem być pokryty przez właściciela Dolphins. Jednocześnie klub zapewnia, że nie zamierza podnosić wszystkim swoim kibicom cen, by zrekompensować koszty prac. Większość krzesełek (56%) nie podrożeje na przebudowanym obiekcie ani o centa, a kolejne 17% o mniej niż 5$ na mecz. Dzięki temu karnety i bilety na mecze Dolhpins pozostaną jednymi z tańszych w futbolowej NFL.

W ramach prac stadion w Miami otrzyma wielki dach, zmodyfikowane dolne trybuny oraz telebimy w narożnikach górnego poziomu widowni. Wszystkie krzesełka zostaną wymienione, a infrastruktura zaplecza gruntownie odświeżona.

Sun Life Stadium

Reklama