Londyn: Tottenham bliżej upragnionego stadionu?

źródło: własne

Londyn: Tottenham bliżej upragnionego stadionu? Ostatnia firma blokująca nowy stadion Tottenhamu przegrała w sądzie i sędzia odmówił ponownego rozpatrzenia. Wciąż mogą apelować, ale opcji jest coraz mniej. Stadion w końcu powstanie?

Reklama

W piątek Tottenham poinformował o decyzji sądu, który odrzucił apelację firmy Archway. Ostatni przedsiębiorca blokujący przebudowę stadionu stracił więc kolejną możliwość powstrzymania inwestycji. Sędzia jednocześnie odmówił ponownego rozpatrzenia sprawy w tej samej instancji, argumentując decyzję brakiem szans na zmianę decyzji.

To jeszcze nie koniec trwającej ponad dekadę batalii o przejęcie ziemi od Archway. Firma ma 21 dni na złożenie apelacji do sądu apelacyjnego. Jeśli tak zrobi, a można się tego spodziewać, opóźnienie w podjęciu ostatecznej decyzji wobec stadionu wzrośnie o parę/kilka miesięcy.

White Hart Lane

Przypomnijmy, że trwający sądowy spór dotyczy decyzji o wywłaszczeniu. Sekretarz stanu zdecydował, że Archway musi opuścić zajmowaną działkę, ponieważ celowo blokuje inwestycję, która przyniesie korzyści całej okolicy. Archway próbuje wstrzymać wykonanie decyzji, ale apelacja od najnowszego werdyktu to już ostatnia pozostająca opcja.

Z powodu kolejnych prób blokowania inwestycji przez Archway, Tottenham kilkakrotnie zmieniał datę otwarcia nowego stadionu. Aktualnie klub planuje wprowadzić się na obiekt w połowie 2018 roku.

White Hart LaneZdjęcie przedstawia stan aktualny: po lewej Lilywhite House, pawilon zawierający m.in. biura Tottenhamu. Po prawej White Hart Lane. W centrum powstający obrys nowego stadionu, wewnątrz którego stoją hale Archway. © tottenhamhotspur.com

Reklama