Londyn: Bloki staną w miejscu Upton Park

źródło: własne | MK

Londyn: Bloki staną w miejscu Upton Park Do gminy Newham wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę kompleksu mieszkaniowego w miejscu stadionu West Ham United. Mieszkańcy mają dwa tygodnie na wyrażenie zdania.

Reklama

W lutym 2014 padła informacja, że West Ham United sprzedał swój dotychczasowy stadion firmie developerskiej Galliard Homes pod ok. 700 mieszkań. Oczywiście klub dogra na obiekcie ten i kolejny sezon, a od połowy 2016 roku przeniesie się na Stadion Olimpijski.

Podczas gdy tysiące kibiców będą przyzwyczajać się do oglądania meczów na większym stadionie, w miejscu 112-letniego wówczas Upton Park zaczną się roboty budowlane. Pod koniec stycznia do gminy Newham wpłynął oficjalny wniosek o pozwolenie na budowę kompleksu mieszkaniowego.

Zamiast szacowanych 700, mieszkań będzie 838 i – jak zwykle w takich przypadkach – znacznie mniej niż oczekiwano będzie miało status tzw. „przystępnych”. W sumie 14 budynków o wysokości od 3 do 13 pięter pokryje teren stadionu i jego zachodniego przedpola. Zgodnie z obietnicą Galliard Homes zaplanował w centrum dzisiejszego boiska skwer z pomnikiem Bobbyego Moore’a, legendy klubu.

Mieszkańcy okolicy mają teraz dwa tygodnie na zgłaszanie ewentualnych zastrzeżeń do złożonej dokumentacji. Termin mija 13 lutego.

Upton Park

Upton Park

Reklama