Belgia: Bliżej budowy w Mechelen

źródło: VoetbalKrant.com

Belgia: Bliżej budowy w Mechelen Kolejny nowoczesny stadion w Belgii jest o krok bliżej. Po pozytywnej weryfikacji wpływu na środowisko KV Mechelen złożyło wniosek o pozwolenie na budowę nowych trybun – podaje VoetbalKrant.com.

Reklama

Koncepcja nie jest już wcale najświeższa, ale jak mówił w 2014 roku dyrektor stadionu, to bardzo żmudny proces. KV Mechelen przygotowało w minionym roku ocenę oddziaływania na środowisko dla planowanej rozbudowy Argos Stadionu, a w piątek ta ocena została zaakceptowana.

Dzięki temu po tygodniu udało się złożyć pozwolenie na budowę. Ale miejsca na przesadny entuzjazm nie ma, skoro sprawa ciągnie się od 2013 roku, a budowa mogła już trwać. – Jeszcze nie jesteśmy u celu, dalej pracujemy z lokalną społecznością podczas zaplanowanych spotkań informacyjnych i rozwiązujemy istotne kwestie – zapewnia dyrektor Marc Faes.

Argos Stadion

Plan zakłada budowę dwóch zupełnie nowych trybun na północy (pierwsza faza) i zachodzie (druga) na planie zbliżonym do litery L. Obie trybuny będą miały dwa poziomy, z których dolny zaoferuje wyłącznie miejsca stojące, a górny – siedzące.

Na zachodniej trybunie pojawią się również skyboksy, nie mniej niż 11. Jako dodatek powstanie również nowy sektor dla niepełnosprawnych za wschodnią bramką. Pod jedną z trybun zaplanowano przedszkole dla miejscowych dzieci.

Reklama