Chorzów: Są pieniądze w budżecie na stadion Ruchu

źródło: WP.pl / PAP; autor: michał

Chorzów: Są pieniądze w budżecie na stadion Ruchu Stosunkiem głosów 17:5 radni przyjęli budżet miasta na 2015 rok. A w nim 2,5 mln zł na opracowanie projektu budowlanego dla nowego obiektu przy Cichej.

Reklama

W dzisiejszym głosowaniu radni Chorzowa przyjęli uchwałę budżetową na 2015 roku. Wśród wydatków jest 2,5 mln zł na przygotowanie do przebudowy stadionu miejskiego przy Cichej. Z tej sumy ma powstać przede wszystkim projekt budowlany na podstawie istniejącej już koncepcji.

Stadion Ruchu

W wariancie optymistycznym już w tym roku można by wybrać wykonawcę i ruszyć z pracami, choć środki na ich opłacenie pojawią się dopiero w przyszłorocznym budżecie. Do tego etapu na razie jest jeszcze daleko, bowiem trzeba ostatecznie ustalić pojemność, jaką obiekt ma otrzymać. Ta wyjściowa została opracowana  dla 12 tys. widzów z możliwością podniesienia do 16 tysięcy.

Ponieważ przebudowa będzie przebiegać w fazach po jednej lub dwie trybuny (umożliwiając stałą grę na obiekcie), trudno dziś ustalić jasno termin planowanego ukończenia.

– Termin zakończenia inwestycji będzie zależał od wielu czynników, m.in. innych planowanych inwestycji. W optymistycznej wersji stadion zostanie zmodernizowany do 2018 r., a w pesymistycznej – do 2020 r. – wskazał rzecznik chorzowskiego magistratu Krzysztof Karaś.  

Reklama