Nowa budowa: Regenboogstadion w Waregem

źródło: własne

Nowa budowa: Regenboogstadion w Waregem Postawienie nowej trybuny zajęło im dosłownie parę miesięcy. Runda jesienna jeszcze się nie skończyła, a w Waregem stadion już urósł o 3 tys. miejsc. Kolejne zmiany wkrótce.

Reklama

Ruszyła w maju, tuż po zakończeniu sezonu. Mowa o modernizacji „Tęczowego Stadionu” w belgijskim Waregem. Najpierw murawa i jej bezpośrednie otoczenie, później południowa trybuna. W miejscu dawnej bieżni zaczęło się wylewanie fundamentów, a już w lipcu montaż żelbetowych prefabrykatów.

Bardzo prosta konstrukcja trybuny sprawiła, że już we wrześniu udało się skończyć prace nad żelbetem i ruszył montaż dachu. A 28 listopada udało się otworzyć południową trybunę (2227 krzesełek) i południowo-wschodni narożnik, w którym znalazł się sektor gości z 964 miejscami.

Regenboogstadion

Pierwszy etap przebudowy powoli dobiega końca, choć prace na zapleczu trybuny jeszcze trwają. Przesuwają się również na wschodnią trybunę, gdzie dolny poziom został zrównany z ziemią, a z tyłu będzie powstawała nowa elewacja i poszerzone zaplecze. W 2015 plan zakłada oddanie północnej trybuny.

RegenboogstadionCałkowita przebudowa zakończy się w 2017 roku i ma pochłonąć ok. 25 mln €. Zachowane zostaną trybuny wzdłuż boiska, dla których przewidziano jedynie prace modernizacyjne. Cały stadion uzyska jednak nowoczesny wygląd zewnętrzny dzięki połączeniu przeszkleń z pionowymi białymi fiszbinami. Dzięki uprzejmości  SV Zulte-Waregem od dziś na bieżąco będziemy mogli pokazywać Wam zmiany na stadionie! Na początek zobaczcie, jak powstawała pierwsza trybuna w galerii zdjęć oraz na filmach:

Reklama