Liverpool: Prace przygotowawcze ruszyły na Anfield

źródło: własne

Liverpool: Prace przygotowawcze ruszyły na Anfield Teren oczyszczony i ogrodzony, teraz czas na zwożenie materiałów i pierwsze wykopy pod fundamenty. Właściwa budowa ruszy w styczniu – zobacz planowany przebieg prac na filmie.

Reklama

To była długa droga: od pierwszej koncepcji nowego stadionu w 2000, przez bardziej imponującą wizję nowych właścicieli w 2007, aż po skromniejszą, ale bardziej realistyczną propozycję tych aktualnych. Po ponad dekadzie prace na Anfield ruszają.

Za zachodnią trybuną nie ma już ani jednego z domków stojących do niedawna wzdłuż Lothair Rd i Alroy Rd. Jest za to pusta i ogrodzona działka, na którą zaczęto zwozić materiały i maszyny budowlane. Ruszyły pierwsze wykopy, w których wkrótce pojawią się fundamenty.

Poniższy klip udostępniony przez Liverpool FC pokazuje, jakie elementy będą powstawać kolejno. Jak pisaliśmy we wrześniu, inwestycja ma możliwie długo trwać na zapleczu istniejącej trybuny, by nie pozbawiać klubu zysków z biletów. Dopiero po ukończeniu nowych sektorów dojdzie do połączenia między starą i nową trybuną główną:

Reklama