Łódź: Kibice ŁKS zaproszeni na zwiedzanie budowy

źródło: własne; autor: michał

Łódź: Kibice ŁKS zaproszeni na zwiedzanie budowy Już w niedzielę fani Łódzkiego Klubu Sportowego będą mogli z bliska zobaczyć, jak powstaje nowa trybuna zachodnia ich przyszłego stadionu. Zwiedzanie potrwa jednak tylko dwie godziny, dlatego skorzysta najwyżej 240 osób.

Reklama

W odpowiedzi na apele kibiców, władze Łodzi udostępnią w niedzielę plac budowy nowego stadionu przy Al. Unii do zwiedzania. Oprowadzać gości będą pracownicy ŁKS i członkowie stowarzyszenia kibiców. Ciekawostki na temat powstawania stadionu będzie opowiadał zaś Krzysztof Roskowiński, inżynier budowy.

Ze względu na trwające prace czas zwiedzania i jego tryb są ograniczone. Wejść na budowę będzie można co prawda za darmo, ale wyłącznie w grupach do 30 osób. Zwiedzający będą wpuszczani z przewodnikiem co ok. 20 minut od 11:00 do 13:00, co oznacza, że w ciągu dwóch godzin może wejść ok. 240 chętnych.

Termin zwiedzania zbiega się w czasie z ostatnim meczem ŁKS na własnych śmiechach w 2014 roku. Mecz przeciwko Broni Radom zacznie się tuż po oficjalnym zakończeniu wycieczek, o 13:00. Poniżej aktualne zdjęcia pokazujące stan budowy i odległość między aktualnym i nowym stadionem ŁKS.

Stadiony ŁKS© Stadion ŁKS

Stadiony ŁKS© Stadion ŁKS

Reklama