Bristol: Ruszyła budowa trybuny południowej Ashton Gate

źródło: własne

Bristol: Ruszyła budowa trybuny południowej Ashton Gate Dokładnie 3 miesiące od rozpoczęcia prac rozbiórkowych w górę wzbiły się pierwsze „kości” stalowego szkieletu. Bristol City idzie naprzód i szuka… ponad 50 podwykonawców.

Reklama

We wtorek minęły równo 3 miesiące od chwili, kiedy ciężki sprzęt zaczął rozrywać konstrukcję trybuny południowej Ashton Gate. Na początku września nie było po niej śladu, a firma Barr przeszła do południowo-zachodniego narożnika. Tereny wymagały jeszcze oczyszczenia z odpadów.

Dziś właśnie we wspomnianym narożniku są już nie tylko fundamenty, ale też pierwsze stalowe podpory przyszłych trybun. Docelowo, już w połowie 2015 roku, stanie w tym miejscu zupełnie nowa część widowni, pierwszy element nowego stadionu.

Ashton Gate© Bristol Sport

Tuż przed osiągnięciem symbolicznego początku prac nad konstrukcją trybuny spółka Bristol Sport zaprosiła firmy z miasta i okolic do ubiegania się o status podwykonawców. Do zgarnięcia jest ponad 50 umów, na mocy których główny wykonawca (Barr) da pracę ok. 400 mieszkańcom.

Ashton Gate© Bristol Sport

Reklama