Sulejówek: Taka będzie akademia Legii

źródło: własne . PrzegladSportowy.pl / Legionisci.com; autor: michał

Sulejówek: Taka będzie akademia Legii W sumie siedem pełnowymiarowych boisk, wliczając to na Stadionie MOS Sulejówek. Tutaj Legia chce stworzyć bazę, ale potrzebuje najpierw zgody radnych.

Reklama

Legia przy Stadionie Wojska Polskiego ma dwa pełnowymiarowe boiska. Dla klubu z ambicjami na poziomie europejskim to zdecydowanie za mało. Dlatego plany wyprowadzenia części szkolenia i treningów poza Warszawę przewijały się w mediach od kilku lat.

Najważniejszą lokalizacją był Sulejówek. Tutaj nowy, zaledwie czteroletni stadion z boiskiem treningowym stoją w obszernym kwartale czekającym na zabudowę. Według upublicznionej koncepcji Estudio Lamela (twórcy m.in. stadionu Cracovii oraz Areny Lublin) do dwóch istniejących boisk ma dołączyć pięć kolejnych, w tym jedno całoroczne. Będzie też pięć małych boisk do treningu technicznego oraz pawilon z pomieszczeniami dla zawodników oraz rodziców.

Wszystko to ma stanowić bazę dla ok. 250 młodych piłkarzy, z których część miałaby mieszkać w pobliskim budynku, zaadaptowanym na bursę. Legia ma projekt, Legia miałyby też płacić za realizację – ok. 40 milionów. Początek inwestycji powinien nastąpić w ciągu 18 miesięcy, a koniec w 2018 roku.

Jedynie tereny, 7 hektarów w dobrej lokalizacji, miałyby pozostać miejskie. Legioniści liczą jednak na dzierżawę na dobrych warunkach. Tu sprawa będzie jednak zależeć od radnych, którzy nie podjęli decyzji, czy wydzierżawić Legii tereny.  Nie jest pewne, czy rozstrzygnięcie nastąpi jeszcze w tej kadencji, czy dopiero po wyborach samorządowych.

Legia, chcąc przekonać do pomysłu mieszkańców i radę, zapewnia o otwartości części kompleksu. Boisko do koszykówki czy górka lekkoatletyczna mają być do dyspozycji wszystkich, podobnie jedno z boisk.

Akademia Legii

Akademia Legii

Akademia Legii

Reklama