Londyn: Olimpijski droższy o kolejne 80 milionów?!

źródło: Sky.com | opracował: MK; autor: michał

Londyn: Olimpijski droższy o kolejne 80 milionów?! Sky News twierdzi, że koszt przebudowy Stadionu Olimpijskiego dla West Hamu wzrośnie o kolejne 80 milionów złotych (15 mln funtów). Inwestor na razie nie potwierdza, ale krytycy już się gotują.

Reklama

W Londynie trwa przebudowa Stadionu Olimpijskiego tak, by był w stanie gościć mecze piłkarskie. Powstaje więc szerszy dach oraz ruchomy dolny poziom trybun. Ale nieoficjalnie mówi się, że pojawiły się komplikacje.

Według informacji cenionego dziennikarza Paula Kelso wykonawca (Balfour Beatty) wkrótce zwróci się o dodatkowe środki. Chodzi o sumę ok. 15 mln funtów, w przypadku której całkowity koszt stadionu przekroczyłby trudny do wyobrażenia poziom 600 mln funtów (3,15 mld zł).

London Olympic Stadium

Prace mają być opóźnione, ponieważ transformacja starego dachu w nowy wymaga dodatkowych prac. Stalowa konstrukcja będzie po prostu za ciężka, by udźwignął ją istniejący – z założenia tymczasowy – stalowy szkielet.

Andrew Boff, lider konserwatystów w radzie miasta (Greater London Assembly) już jest wściekły. – Cała obietnica związana z Igrzyskami to dostarczenie Londynowi spuścizny. Więc jeśli stadion podrożeje o 15 milionów, to będzie o tyle mniej korzyści, mniej mieszkań, mniej terenów zielonych przez ten głupi dach, który postanowili zainstalować na stadionie, który nie nadaje się do futbolu ani niczego innego – stwierdził Boff.

Reklama