Rio de Janeiro: Próby ratowania murawy na Maracanie

źródło: CNN

Rio de Janeiro: Próby ratowania murawy na Maracanie Za 2 tygodnie odbędzie się tu pierwszy mecz Mistrzostw Świata. Miesiąc później – finał imprezy. Tymczasem po prawie 40 spotkaniach (!) boisko na największym brazylijskim stadionie jest w słabej formie.

Reklama

 Ze względu na wielką rolę Maracany dla brazylijskiego futbolu, w ostatnich 17 tygodniach odbyło się na tym stadionie aż 37 meczów piłkarskich. Tak intensywna eksploatacja boiska musiała je przeciążyć tym bardziej, że na jakość murawy piłkarze narzekali jeszcze w trakcie rozgrywek.

Dlatego teraz, gdy największy brazylijski stadion przeszedł pod kontrolę FIFA, trwa intensywne doświetlanie boiska. Pole gry nie ma już tak dobrej wentylacji i nasłonecznienia jak w starej konfiguracji, w której obiekt był zadaszony tylko częściowo.

Podczas Mistrzostw Świata 2014 na Maracanie odbędzie się aż 7 meczów, więcej niż na każdym z pozostałych 11 stadionów.  Pierwszy pojedynek zaplanowano na 15 czerwca, gdy Argentyna zmierzy się z Bośnią i Hercegowiną. Kolejne spotkania będą się tu odbywać co 3-5 dni, co oznacza konieczność wyjątkowej dbałości w przygotowaniach pomiędzy dniami meczowymi.

Maracana

Reklama