Niemcy: Nowy stadion w Regensburgu ma sponsora

źródło: własne; autor: michał

Niemcy: Nowy stadion w Regensburgu ma sponsora Znany producent opon Continental przez pierwszych pięć lat będzie sponsorem nowego stadionu Jahna Regensburg. Niemiecki trzecioligowiec nie zarobi na umowie kokosów. Nic nie zarobi.

Reklama

Po długich spekulacjach jest już potwierdzenie. Nowy stadion zespołu Jahn Regensburg będzie się nazywał Continental Arena. Choć sponsorem jest globalny koncern, znany m.in. ze sponsoringu Euro 2012, w wypadku najnowszej umowy naming rights nie padają wielkie kwoty.

Continental zapłaci za 5-letnią umowę w sumie 1 mln € (ponad 4 mln zł), czyli po 200 tys. € rocznie. Z tej sumy ani cent nie spłynie do klubu, który nie jest właścicielem stadionu ani nie ma partnerskich stosunków z Continental. Całość zgarnie samorząd, który wykłada na inwestycję ponad 52 mln €.

Continental-Arena

Budowa mieszczącego ponad 15 tys. widzów stadionu w Regensburgu zaczęła się oficjalnie w lutym tego roku, po przeprowadzeniu prac ziemnych jeszcze zimą. Dzięki prostej konstrukcji ma się zakończyć w przyszłym roku.

Aktualnie na placu budowy postawione są już prawie wszystkie prefabrykowane słupy, które będą stanowić oparcie dla trybun i zadaszenia. Na wschodniej oraz północnej trybunie ułożone są również rygle zębate, na których spoczną stopnie trybun.

Reklama