Miami: Modernizacja giganta na Super Bowl zatwierdzona

źródło: własne

Miami: Modernizacja giganta na Super Bowl zatwierdzona Sun Life Stadium może zostać przebudowane według propozycji przedstawionej przez miliardera Stephena Rossa. On zapłaci za prace, ale w zamian będzie otrzymywał hojne zwroty podatkowe.

Reklama

Wczoraj komisja hrabstwa Miami-Dade obradowała nad drugą już propozycją modernizacji Sun Life Stadium. Plany zatwierdzono, co oznacza, że przebudowa obiektu ruszy już za kilka tygodni. A to z kolei pozwala liczyć, że już w 2016 roku arena będzie miała w pełni zadaszone trybuny oraz nowe zaplecze komercyjne.

Inwestycję wartą 350-400 mln $ sfinansuje z własnych środków Stephen Ross, właściciel obiektu i klubu NFL Dolphins. W zamian będzie jednak otrzymywał zwroty za imprezy, które zdoła przyciągnąć do miasta. Dla przykładu, za otrzymanie prawa do organizacji Super Bowl otrzyma ok. 4 mln $. Za krajowe mistrzostwa futbolu akademickiego – 3 mln.

Szanse na otrzymanie Super Bowl są bardzo duże, ponieważ właśnie aktualny stan stadionu obniżył ocenę Miami w wyborach organizatora na 2016 i 2017 rok.

Reklama