Narodowy: Nie będzie koncertu na 25-lecie wyborów

źródło: RP.pl / PAP

Narodowy: Nie będzie koncertu na 25-lecie wyborów W czerwcu mija 25 lat od pierwszych częściowo wolnych wyborów z 1989. Z tej okazji Stadion Narodowy przygotowywał imprezę kulturalną. Niestety wydarzenia nie udało się odpowiednio skomercjalizować i zostało odwołane.

Reklama

Kancelaria Prezydenta i Ministerstwo Kultury organizują obchody 25. rocznicy wyborów z czerwca 1989. Jedną z imprez miał być wielki koncert na Stadionie Narodowym, do którego organizacji przymierzała się już spółka PL.2012+.

Podstawowe założenie było jednak takie, by wydarzenie nie było finansowane publicznie. To oczywiście ma związek z krytycznie ocenianymi koncertami Madonny i Coldplay, do których miliony dopłaciło Ministerstwo Sportu.

Wczoraj zostało potwierdzone, że koncert się nie odbędzie. Zdecydowało niewystarczające zainteresowanie prywatnych sponsorów.

- Nigdy nie zgłosiliśmy gotowości organizacji, tylko sprawdzaliśmy możliwości zorganizowania i w odpowiednim momencie widzieliśmy, że tej możliwości po prostu nie ma i podjęliśmy taką, a nie inną decyzję, informując oczywiście o tym wszystkich naszych partnerów - powiedział rzecznik PL.2012+ Mikołaj Piotrowski. - W tym roku spółka chce wyjść na zero, by stadion przestał w końcu przynosić straty - dodał.

Reklama