Łódź: Za miesiąc wmurowanie kamienia węgielnego na ŁKS?

źródło: RadioLodz.pl

Łódź: Za miesiąc wmurowanie kamienia węgielnego na ŁKS? W rozmowie z Radiem Łódź wiceprezydent Krzysztof Piątkowski zapewnia, że prace przy Al. Unii Lubelskiej idą zgodnie z planem i już za miesiąc powinien zostać wmurowany kamień węgielny.

Reklama

Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi: - Prace może nie są spektakularne, bo to są te najważniejsze rzeczy, bez których stadion by nie powstał. Ale widać szalunki, widać miejsce, w którym powstaną pierwsze ściany stadionu. Prace są bardzo zaawansowane. Mniej więcej za miesiąc wmurujemy kamień węgielny. Mamy przekonanie, że ta budowa będzie postępować bardzo dynamicznie, stadion powstanie w terminie.

Według planu jest to 26 lipca 2015 roku. Kierownik kontraktu jest zadowolony z przebiegu prac, choć na razie są one prowadzone na poziomie fundamentów. - Zakończyliśmy prace związane z palowaniem, czyli wzmocnieniem gruntu - mówi dla RadioLodz.pl Sławomir Ziółkowski z firmy Mirbud.

- Zakończyliśmy też przepięcie sieci ciepłowniczej oraz sieci wodociągowej. Obecnie trwają roboty związane z konstrukcją żelbetową płyty fundamentowej. Trwają też prace z konstrukcją elementów pionowych, czyli słupów ścian żelbetowych tej najniższej kondygnacji. Postęp prac jest zgodny z ustalonym harmonogramem - zapewnia.

Za kilka tygodni rozpocznie się wylewanie stropu nad pierwszą kondygnacją, a wtedy budowa wyjdzie spod ziemi i będzie można obserwować postęp prac.

Reklama