Chorzów: Lekcja historii o „Meczu na wodzie”

źródło: Sport.pl

Chorzów: Lekcja historii o „Meczu na wodzie” Stadion Śląski zaprasza entuzjastów historii i fanów Reprezentacji na lekcję historii o „Meczu na wodzie”. Jeśli to wyrażenie kojarzy Ci się ze Stadionem Narodowym – to materiał dla Ciebie.

Reklama

To już 40 lat. Dokładnie 3 lipca miną cztery dekady od spotkania Niemcy-Polska na frankfurckim Waldstadionie. Pojedynek z 1974 roku przeszedł do historii jako „Mecz na wodzie” i do dziś budzi ożywione dyskusje – czy wygralibyśmy z Niemcami po raz pierwszy, gdyby nie kałuże na boisku? Czy Polacy mogliby wtedy sięgnąć po najcenniejsze trofeum?

Różne aspekty pamiętnego spotkania mają być wspominane podczas lekcji piłkarskiej historii organizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu Stadion Śląski w Chorzowie. Wydarzenie odbędzie się 6 czerwca, start o 16:00, a wstęp jest bezpłatny. Historia będzie odtwarzana na boisku treningowym, a wśród gości będą piłkarze i trenerzy polskiej reprezentacji.

To druga edycja projektu edukacyjnego, który w ubiegłym roku cieszył się ogromnym powodzeniem. W pierwszej wspominano mecz Polska - Brazylia z 1938 roku.

Reklama