Belgia: Ruszyły prace na Regenboog

źródło: voetbalkrant.com

Belgia: Ruszyły prace na Regenboog Zulte-Waregem zakwalifikowało się do walki o europejskie puchary, dlatego dzień po zakończeniu sezonu ruszyły pierwsze prace modernizacyjne na Regenboogstadion.

Reklama

Zgodnie z zapowiedziami z lutego ruszyły prace na Regenboog, stadionie Zulte-Waregem. Klub skończył ligę na czwartym miejscu, więc pod koniec lipca zacznie walkę o Ligę Europy. Do tego czasu dostosuje swój stadion do wymogów UEFA, ponieważ dotychczas musiał grać najważniejsze europejskie mecze na wyjeździe.

Jak zapowiadano jeszcze w lutym, stadion przejdzie na początek serię zmian infrastrukturalnych. Boisko zostanie poszerzone, oświetlenie wzmocnione, sektor prasowy unowocześniony, a miejsca stojące zlikwidowane na rzecz krzesełek.

Rozpoczęta już modernizacja to jednak również droga do całkowitej przebudowy stadionu. W planie opracowanym przez Goedefroo+Goedefroo Architecten jedynie zachodnia trybuna główna zostanie zachowana. Trzy pozostałe powstaną od podstaw i dadzą docelową pojemność 14 tys. miejsc, w tym 12 tys. krzesełek. Na mecze UEFA będzie można sektory stojące zamieniać na siedzące, dając liczbę miejsc w okolicy 13 tysięcy.

Regenboog Stadion

Reklama