Zabrze: Przetarg na ogrzewanie stadionu po Świętach

źródło: własne; autor: michał

Zabrze: Przetarg na ogrzewanie stadionu po Świętach Choć spółka Stadion w Zabrzu skierowała informację o zamówieniu w środę, przetarg na instalację CO dla Stadionu Ernesta Pohla zostanie ogłoszony dopiero w nowym tygodniu.

Reklama

16 kwietnia 2014 r. spółka Stadion w Zabrzu przesłała do publikacji Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie przetargowe dotyczące wykonania instalacji CO oraz dwóch wymiennikowni zlokalizowanych w narożnikach kondygnacji -1 Stadionu im. E. Pohla w Zabrzu.

Dotąd jednak publikacji ogłoszenia nie było, a to oznacza, że dopiero w przyszłym tygodniu faktycznie wystartuje wspomniany przetarg. To już trzecie postępowanie w celu zakończenia przebudowy stadionu, wstrzymanej po rozwiązaniu umowy z firmą Polimex-Mostostal. Dotąd ogłoszono przetargi na zadaszenie trybun i hydrofobizację żelbetowych sektorów.

Według wciąż jeszcze aktualnych planów budowa ma zostać dokończona jeszcze w tym roku. Ostateczny koszt nie jest jednak znany, ponieważ będzie zależny od wyniku przetargów, a także warunków rozstania z dotychczasowym wykonawcą. Spółka Stadion w Zabrzu chce dochodzić kar umownych za rosnące z winy wykonawcy opóźnienia, jednak o ich ewentualnej wypłacie zadecyduje sąd.

Reklama