Narodowy: Skoki byłyby za drogie, zawodów nie będzie

źródło: PrzegladSportowy.pl; autor: michał

Narodowy: Skoki byłyby za drogie, zawodów nie będzie Koszt tymczasowej skoczni okazał się wyższy od przewidywań. I to ponad siedmiokrotnie wyższy! Dlatego nie ma nawet wniosku o organizację skoków na Narodowym – pisze „Przegląd Sportowy”.

Reklama

Pomysł organizacji zawodów w skokach narciarskich na Stadionie Narodowym pojawił się w 2012 roku. Architekci największej polskiej areny przyznali, że to wykonalne. Miałaby to być tymczasowa skocznia K-90, a koszt jej wzniesienia miał wynosić ok. 3 mln zł.

Opinia architektów ostatecznie się potwierdziła, za to zupełnie nie sprawdziły się pierwotnie szacowane kwoty. Przygotowująca przyszły konkurs spółka ostatecznie wyliczyła, że konstrukcja byłaby bardziej karkołomna (konieczne m.in. nowe betonowe stropy za boiskiem) i kosztowna niż oczekiwano.

Z 3 milionów zrobiły się 23 miliony, a to nawet przy dobrym sponsoringu nie dałoby szansy na zwrot kosztów. W związku z tym nic nie wyszło z zeszłotygodniowej prezentacji konkursu przed organizatorami Pucharu Świata, temat został zarzucony.

Reklama