Kraków: Fiasko rozmów z operatorem przy Reymonta

źródło: DziennikPolski24.pl; autor: michał

Kraków: Fiasko rozmów z operatorem przy Reymonta Po tym, jak Wisła Kraków zminimalizowała swoją aktywność na Stadionie Henryka Reymana, obiekt przeszedł w zarząd miasta. Bez porozumienia zakończyły się negocjacje z potencjalnym operatorem – relacjonuje „Dziennik Polski”.

Reklama

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie nie porozumiał się z firmą Trias EE, która rozważała wzięcie w zarząd Stadionu Henryka Reymana. – Nie doszliśmy do porozumienia w sprawach finansowych – wyjaśnia Krzysztof Kowal, dyrektor ZIS.

ZIS pozostaje skłonny oddać największy krakowski stadion we władanie podmiotowi prywatnemu, jednak czas nie działa na korzyść miejskiej spółki. Przez cały okres negocjacji z Triasem ZIS nie prowadził komercjalizacji obiektu, chcąc zostawić to potencjalnemu partnerowi. Im dłużej taka polityka się utrzyma, tym wyższe koszty za utrzymanie stadionu spadną na ZIS.

Wolelibyśmy, aby operatorem był zewnętrzny podmiot, ale to musi być na warunkach opłacalnych dla gminy. Jeżeli operator na razie się nie znalazł, to sami musimy zarządzać stadionem – mówi dyrektor Kowal.

Reklama