Zabrze: Kolejny przetarg, teraz na hydrofobizację

źródło: własne; autor: michał

Zabrze: Kolejny przetarg, teraz na hydrofobizację Te prace zaczął już poprzedni wykonawca, ale nie wykonał w całości. Tymczasem ochrona żelbetowych trybun przed wodą jest istotna. Wkrótce prace wykona nowa firma – podała spółka Stadion w Zabrzu.

Reklama

Hydrofobizacja, czyli po prostu uodpornienie konstrukcji na przenikanie wody do środka, rozpoczęła się na Stadionie Ernesta Pohla jeszcze jesienią 2013. Dokładnie 9 października spółka Stadion w Zabrzu zaprezentowała załączone zdjęcie, pokazujące pracownika pokrywającego trybuny warstwą ochronną.

Wtedy jeszcze za prace odpowiadał usunięty później z budowy Polimex-Mostostal. Jak się okazało, nie wykonał całości prac związanych z ochroną przed wodą – trybuna południowa została do pokrycia warstwą ochronną. Dlatego 17 marca rozpisano nowy przetarg na to zlecenie.

Stadion Ernesta PohlaFot: Stadion w Zabrzu

Informacja została przekazana do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Przetarg powinien zostać w nim ogłoszony w ciągu 5 dni. Dziś w Dzienniku ogłoszenie jeszcze się nie ukazało.

Kolejnym oczekiwanym przetargiem na budowie w Zabrzu będzie dokończenie wszystkich prac elektrycznych. Zanim na trybunach pojawią się leżące w magazynie krzesełka, trzeba jeszcze zainstalować pod dachem telebimy i przygotować nowy system oświetlenia.

Reklama