Porto Alegre: „Wokół stadionu nie ma nawet chodnika”

źródło: własne; autor: michał

Porto Alegre: „Wokół stadionu nie ma nawet chodnika” Do Mistrzostw Świata 2014 zostało już tylko 89 dni, a przygotowania wciąż nie zostały zakończone. Ostatnia skarga sekretarza generalnego FIFA dotyczy braku infrastruktury przy Estadio Beira-Rio.

Reklama

W czwartek sekretarz generalny FIFA Jeroma Valcke bardzo ostro skrytykował wciąż istniejące opóźnienia w przygotowaniach do Mistrzostw Świata 2014. Zwrócił uwagę na problematyczny przykład Porto Alegre.

Po wielu opóźnieniach tamtejszy stadion jest gotowy i został otwarty, jednak to nie czyni go jeszcze gotowym. Dopiero powstają drogi dojścia i układany jest asfalt. – Wokół Beira-Rio nie ma nawet chodnika – zagrzmiał Valcke.

- Tu nie chodzi o zwykły chodnik dla kibiców, ale o 140 tysięcy metrów kwadratowych. A to są dwa, trzy miesiące pracy, podczas gdy właśnie za tyle czasu rozpocznie się impreza – mówił sekretarz generalny FIFA.

Ogromna powierzchnia utwardzona jest potrzebna dla dwóch najważniejszych, bo najbardziej dochodowych części Mistrzostw Świata. Pierwsza to zaplecze medialne dla wozów transmisyjnych. Druga to miejsce na tymczasowe namioty dla VIP-ów.

Poniżej najświeższe, wczorajsze zdjęcia postępów na Beira-Rio.

Estadio Beira-RioFot: SCInternacional.net

Estadio Beira-RioFot: SCInternacional.net

Estadio Beira-RioFot: SCInternacional.net

Estadio Beira-RioFot: SCInternacional.net

Reklama