Nowa budowa: Cardiff City Stadium

źródło: własne; autor: michał

Nowa budowa: Cardiff City Stadium Podczas gdy wewnątrz rozgrywają się mecze Premier League, na zewnątrz do istniejącego stadionu dobudowywana jest druga kondygnacja trybun. Od dziś niecodzienną rozbudowę możecie śledzić u nas!

Reklama

Otwarty w 2009 lipcu 2009 roku nowy stadion Cardiff City bardzo szybko doczekał się pierwszej rozbudowy. W związku z awansem do Premier League i przejęciem klubu przez kontrowersyjnego biznesmena Vincenta Tana obiekt powstał plan powiększenia trybun z 27 do 38 tysięcy miejsc.

Pozwolenie na pierwszą fazę – nadbudowę drugiego poziomu do wschodniej Ninian Stand (po stronie dawnego Ninian Park) zostało wydane w październiku 2013, a pierwsze prace ziemne rozpoczęły się w listopadzie.

Cardiff City StadiumFot: DJ LeeKee

Najciekawszy jest w tym przypadku nie zakres, lecz sposób rozbudowy. Proces nie zakłóca użytkowania stadionu i Cardiff City co mecz wyprzedaje trybuny w Premier League.

Dodatkowe miejsca powstają poza stadionem, a po zakończeniu sezonu zostanie zdjęty stary dach i zastąpiony nowym, obejmującym też nowe sektory. Prace mają zakończyć się w lipcu 2014 i pochłoną 12 mln funtów. Wkrótce później, w połowie sierpnia, na stadionie odbędzie się Superpuchar Europy.

Dzięki uprzejmości Lee Smitha możecie oglądać u nas ten niecodzienny proces na zdjęciach. Na marcowych zdjęciach widać już żelbetowe prefabrykaty trybun, które są układane na stalowej konstrukcji.

Docelowo w ten sam sposób rozbudowane mają być obie trybuny za bramkami, zwiększając pojemność z 33 do 38 tys. miejsc. Wizualizacje Cardiff City Stadium z rozbudowaną trybuną wschodnią zamieszczamy poniżej.

Cardiff City Stadium

Cardiff City Stadium

Cardiff City Stadium

Cardiff City Stadium

Reklama