Indie: FIFA niezadowolona ze stadionów na Mundial 2017

źródło: IndiaTimes.com; autor: michał

Indie: FIFA niezadowolona ze stadionów na Mundial 2017 Nawet kompletnie przebudowywany gigant w Delhi nie uniknął krytyki. Okazało się, że nie ma tam pełnowymiarowego boiska. FIFA ma wątpliwości, czy organizować turniej na obiektach do krykieta, a wskazany przez organizatorów obiekt w Bombaju odrzucili.

Reklama

Delegacja FIFA wizytowała w tym tygodniu stadiony Indii zgłoszone do organizacji Mistrzostw Świata U17 w 2017 roku. Z ośmiu kandydatur trzy obiekty nie spełniają norm przyjętych dla boisk piłkarskich – są mniejsze niż 105x68m. Wśród tych obiektów jest modernizowany ogromnymi nakładami Jawaharlal Nehru Stadium w Delhi.

O ile powiększenie boiska można osiągnąć stosunkowo niedrogo (choć nie bez ingerencji w tartanową bieżnię), o tyle znacznie większym zmartwieniem jest zgłoszenie stadionów do krykieta na turniej FIFA. Jeden z nich, stadion Nehru w Koczin, ma trybuny tak oddalone od boiska, że widoczność jest bardzo słaba.

Wreszcie, zaproponowany przez organizatorów stadion w centrum Bombaju został natychmiast odrzucony z powodu posiadania tymczasowych trybun. W zamian zgłoszony został inny obiekt, jednak ten nigdy wcześniej nie gościł żadnego meczu piłkarskiego. FIFA nie zdecydowała, czy przyjąć taki stadion do grona gospodarzy.

Reklama