Jawaharlal Nehru International Stadium, Kochi (Kaloor International Stadium)

Pojemność41 000
Kraj Indie
MiastoKoczin
KlubyChirag United Club Kerala
Oświetlenie 2000 lux
Inauguracja 1996
Rekord frekwencji 100 000 (Indie - Irak, 1997)

Reklama

Jawaharlal Nehru Stadium (Kochi) – opis stadionu

Znany również jako Kaloor International Stadium, powstał w 1996 r. i należy do największych, a także najlepszych indyjskich stadionów piłkarskich. Jego wyjątkowość współtworzą trójpoziomowe trybuny (z których tylko najniższy poziom ma krzesełka) oraz bardzo nietypowy układ dachu, przez którego konstrukcję przebijają się ogromne maszty oświetleniowe.

Gdy go budowano, miał być przede wszystkim piłkarski. I tak było – na początku. W 1997 odbył się tu międzynarodowy turniej piłkarski, a mecz Indii z Irakiem według doniesień medialnych oglądał z trybun nadkomplet ok. 100 tys. widzów. Ale już od 1998 roku dominować zaczął krykiet wraz z występami reprezentacji, która przyciągała tu tłumy. Dopiero od 2011 roku swoje mecze rozgrywa tu piłkarski zespół Chirag UCK, który jednak nie jest w stanie wykorzystać ogromnego potencjału obiektu. Mimo gry w najwyższej lidze na mecze przychodzą czasem tylko setki, nawet nie tysiące ludzi.

Bardzo możliwe, że krykieta na tym obiekcie nie będzie kibicom dane oglądać. Co prawda jeden mecz jest zapowiedziany na 2013 rok, ale niedaleko już powstaje nowy stadion, który ma przejąć krykiet od tego i zostawić na Kaloor International tylko futbol i lekkoatletykę.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2014

2012