Euro 2016: Tak zmieni się Parc des Princes na Euro

źródło: leparisien.fr; autor: michał

Euro 2016: Tak zmieni się Parc des Princes na Euro Tak, czyli bardzo nieznacznie. Skorzystają przede wszystkim najbardziej zamożni widzowie, a liczba miejsc na trybunach spadnie. Dopiero po Euro 2016 mogą przyjść poważniejsze zmiany.

Reklama

Zgodnie z zapowiedziami z połowy 2012 roku, na Parc des Princes przed Euro 2016 zmieni się bardzo niewiele. Poniedziałkowy „Le Parisien” jako pierwszy pokazał wizualizację, na której modyfikacji prawie nie widać. Całkiem słusznie, ponieważ te ograniczą się do stref VIP/media oraz zmian w infrastrukturze – nie w konstrukcji.

Pojemność spadnie z blisko 50 tys. możliwych do 47 tysięcy widzów, za to aż o 50% wzrośnie strefa hospitality. Zamiast 3 tys. najbogatszych gości zmieści ona 4,5 tys. osób, część w restauracji nad trybunami. Co dla przeciętnego fana PSG? Lepsza obsługa, oznakowanie, wymienione wyposażenie, ale wszystko w starych murach.

Wydatków wbrew pozorom będzie całkiem sporo. Całość prac przed Mistrzostwami Europy zmieści się w budżecie 75 mln € (ok. 300 mln zł).

Dopiero po Euro 2016 mają przyjść zasadnicze zmiany. Kibice otrzymają odmienioną esplanadę wokół trybun, a arabscy właściciele podtrzymują zamiar dodania kilkunastu tysięcy widzów i przejścia granicy 60 tys.

Parc des Princes

Parc des Princes

Parc des Princes

Parc des Princes

Parc des Princes

Reklama