Singapur: Największa kopuła świata dwa miesiące później

źródło: ChannelNewsAsia.com

Singapur: Największa kopuła świata dwa miesiące później Planowane ukończenie budowy w kwietniu nie dojdzie do skutku. Narodowy stadion Singapuru zostanie oddany w czerwcu, ponieważ trzeba przeprowadzić testy wszystkich systemów – pisze „Today”.

Reklama

Singapore Sports Hub to największy na świecie projekt realizowany w partnerstwie publiczno-prywatnym oraz największa na świecie kopuła bez podpór. Z rozpiętością 315 metrów bije poprzedniego rekordzistę – AT&T Stadium w Teksasie.

Kopuła jest już prawie gotowa, trwa jeszcze instalacja poszycia na stałej i ruchomej części. Znacznie więcej dzieje się poniżej dachu, gdzie kończą się układanie trybun, prace instalacyjne i wykończenia. Choć obiekt jest już gotowy na ponad 90%, nie zostanie oddany w kwietniu, jak wcześniej planowano.

Kolejne dwa miesiące zajmą testy systemów, a tych jest na stadionie bardzo wiele. Poza ruchomym dachem obiekt jako pierwszy na świecie zapewni indywidualny nawiew dla każdego z 55 tysięcy krzesełek.

Na poziomie 90% gotowe są również pozostałe elementy kompleksu Singapore Sports Hub, jak hala widowiskowa dla 12 tys. widzów, mniejsza dla 3 tysięcy, pływalnia dla 6 tysięcy oraz rozliczne boiska i tory sportowo-rekreacyjne.

Singapore Sports Hub

Singapore Sports HubFot: William Cho

Reklama