Bristol: Jest decyzja, przebudowa City w maju?

źródło: BCFC.co.uk

Bristol: Jest decyzja, przebudowa City w maju? Jeśli w ciągu sześciu tygodni nikt nie zakwestionuje tego ruchu, Bristol City już w maju rozpocznie całkowitą przebudowę swojego stadionu. Projekt wart ok. 200 mln zł obejmie budowę od podstaw dwóch trybun i przebudowę reszty.

Reklama

Podczas wtorkowego dorocznego spotkania z kibicami większościowy udziałowiec Bristolu City Steve Lansdown poinformował o konkretnych planach klubu. Mając pozwolenie na budowę oraz gotowy projekt dla dwóch różnych stadionów zespół zdecydował o przebudowie tego istniejącego.

Ashton Gate

Druga opcja jest obciążona protestami i mniej realistyczna, a przy tym znacznie droższa. Dlatego bezpieczniejsza droga, zakładająca rozbudowę Ashton Gate do ok. 27 tys. miejsc, została obrana za cel. City zamierza w najbliższych dniach podpisać tzw. Paragraf 106, czyli zobowiązanie wymagane przy każdej dużej inwestycji.

To ostatni krok przed rozpoczęciem prac. Na wejście w życie trzeba poczekać 6 tygodni, jednak jeśli w tym czasie nie będzie formalnych protestów, prace budowlane ruszą już w maju 2014. Mają trwać trzy lata.

Reklama