Poznań: Ruszyła ósma wymiana murawy

źródło: LechPoznan.pl

Poznań: Ruszyła ósma wymiana murawy Od niedzielnego poranka trwa wymiana murawy INEA Stadionu. Planowo zostanie zakończona jeszcze przed świętami. Dotychczasowa nawierzchnia została już usunięta – podał Lech.

Reklama

- Przez półtora roku udało nam się ją utrzymywać w bardzo dobrej formie. Na początku rozgrywek w przyszłym roku gramy z taką częstotliwością, że szanse na jej dalsze przetrwanie byłyby znikome. Na chwilę obecną prognozy pogody na okres do zakończenia prac są obiecujące, i zanosi się na to, że cały proces przebiegnie sprawnie i bez zakłóceń – mówi opiekun murawy INEA Stadionu, Grzegorz Szulczyński.

Rozważano dwa terminy wymiany murawy: albo na wiosnę, już po wznowieniu rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy, albo jeszcze w grudniu, ale już po meczu z Wisłą Kraków.

- Mając na uwadze ostatnią zimę spodziewamy się, że w lutym i marcu żadna plantacja nie byłaby w stanie dostarczyć nam trawy. Ponadto murawa, którą mieliśmy teraz, w lutym uznalibyśmy pewnie za bardzo dobrą. Po zimie prawdopodobnie wyglądałaby katastrofalnie – mówi greenkeeper. - Dużo trudniej byłoby wymieniać murawę w późniejszej części zimy, wiązałoby się to z większym ryzykiem.

Reklama