Białystok: Będzie audyt budowanego stadionu

źródło: Radio.Bialystok.pl

Białystok: Będzie audyt budowanego stadionu Zadanie przed kontrolerami to sprawdzenie, czy inwestycja jest prowadzona prawidłowo i jak są wydawane oraz rozliczane pieniądze – wylicza Radio Białystok. Zarząd spółki budującej stadion zapewnia, że to nic nadzwyczajnego.

Reklama

Kontrolerzy wyłonieni w przetargu będą sprawdzać m.in. księgi rachunkowe, wnioski o płatność, wydawanie unijnych pieniędzy. Sporządzony przez nich dokument ma odpowiedzieć m.in. na pytania: czy działania, których dotyczą poniesione wydatki rzeczywiście zostały zrealizowane, czy wnioski o płatność poparte są dokumentami, czy prawidłowo, rzetelnie i jasno przedstawiają sytuację finansową i majątkową projektu.

Wyniki audytu trafią do urzędu marszałkowskiego, który zarządza Regionalnym Programem Operacyjnym. Dofinansowanie unijne budowy stadionu to ponad 100 milionów złotych.

Stadion Miejski w Białymstoku ma być gotowy w przyszłym roku. Mieścić wtedy będzie 22,5 tysiąca widzów i będzie spełniać standardy UEFA. Dwa miesiące temu do użytku oddana została połowa obiektu.

Reklama