Zabrze: Krzesełka za miesiąc na trybunach?

źródło: dziennik Sport / Roosevelta81.pl

Zabrze: Krzesełka za miesiąc na trybunach? Miały być we wrześniu, ale przy tak dużej operacji może to potrwać do połowy października. Instalacja ponad 24 tysięcy siedzisk ma być jednym z najbardziej widocznych postępów w najbliższych tygodniach.

Reklama

Przed nami jedne z najbardziej efektownych zmian na budowie Stadionu Ernesta Pohla, która trwa już prawie dwa lata. W najbliższych tygodniach kładziony będzie dach, ale najpierw szare trybuny zostaną ozdobione kompletem siedzisk. Będzie ich ponad 24 tysiące, a układ kolorystyczny ma odzwierciedlać barwy Górnika.

krzesełka w Zabrzu

- Mamy nadzieję, że do końca września zaczną być montowane – mówi w rozmowie z dziennikiem „Sport” Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu.

Do końca września miały być zamontowanie siedziska. Będą?

- Są już przez producenta przygotowywane i w ciągu kilkunastu dni powinny zostać dowiedzione na stadion. Kiedy to się stanie, bardzo szybko zacznie się ich montaż. Wykonawca przewiduje, że potrwa to około miesiąca, bo mówimy o 24000 siedzisk. Trudno deklarować dokładne daty, ale jest szansa, że w drugiej połowie następnego miesiąca ta część prac zostanie zakończona. Widok trybun będzie wtedy zbliżony do ostatecznego.

Nie jest tak, że nim zaczniecie montować krzesełka, trzeba położyć zadaszenie?

- Nie. Te prace można prowadzić niezależnie od siebie. Czekamy na jeden certyfikat niezbędny do położenia blachy, która będzie na części dachu. Mam nadzieję, że jego zdobycie nie potrwa długo. Co istotne, mamy zgodę na położenie poliwęglanu. To bardzo ważna informacja. Jego certyfikat generalnie wygasł, ale jest decyzja, że na stadionie w Zabrzu może być jeszcze zastosowany. Mówimy o takim samym poliwęglanie, jaki jest na przykład na stadionie w Gdańsku. Zadaszenie będzie kładzione z dźwigów.

Czekacie na krzesełka, czekacie na zadaszenie… Co jeszcze może dziać się w najbliższym czasie?

- Przestawiamy wymiennikownie do podgrzewania płyty, prowadzimy prace przy pasażu od strony Damrota. W tej chwili ekipy kończą prace elewacyjne na południowo-zachodniej trybunie, niebawem zaczniemy kłaść rynny, instalacje… Powoli zaczynają się prace typowo wykończeniowe.

Reklama