Norymberga: Nowy stadion do 2020 roku?

źródło: RAN.de

Norymberga: Nowy stadion do 2020 roku? To nie pierwsza zapowiedź, za to pierwsza z terminem. Kolejne szczegóły mamy poznać tej jesieni, a na razie powstaje studium wykonalności dla nowego, typowo piłkarskiego stadionu w Norymberdze. Relacja RAN.de.

Reklama

Słynny ośmiokątny stadion w Norymberdze może w najbliższych latach przestać istnieć. Idąc śladem Werderu Brema i VfB Stuttgart, klub chce zlikwidować bieżnię i postawić nowy stadion wyłącznie do futbolu. Dziś Grundig Stadion to jeden z dwóch ostatnich budynków Bundesligi, gdzie wciąż jest bieżnia – drugi to zabytkowy Olympiastadion.

I podobnie jak Olympiastadion, stadion w Norymberdze jest wpisany na listę zabytków, co utrudni wprowadzanie zmian. Jednak szczęśliwie dla 1. FC Nuernberg tylko części stadionu mają wartość historyczną, co nie blokuje przebudowy kompletnie.

Kiedy można się jej spodziewać? - Nowy stadion w miejscu starego powinien stanąć do 2020 roku. [...] Ale potrzebujemy inwestorów, sami tego nie udźwigniemy – tłumaczy Ralf Woy, sekretarz klubu. Zespół z Bundesligi zlecił już przygotowanie studium wykonalności, którego szczegóły powinny zostać ujawnione jeszcze tej jesieni.

Reklama