Cardiff: Rozbudowa nie ruszyła, a stadion już rośnie

źródło: WalesOnline.co.uk

Cardiff: Rozbudowa nie ruszyła, a stadion już rośnie Tego lata Cardiff City Stadium zyska prawie 900 miejsc, choć zapowiadana rozbudowa trybuny wschodniej ruszy dopiero pod koniec aktualnego sezonu – informuje WalesOnline.co.uk.

Reklama

Wielu kibiców nawet nie zauważyło, ale przed rozpoczęciem sezonu na Cardiff City Stadium przybyło 650 miejsc. To rezultat nowej polityki klubu. City chcą wcisnąć jak najwięcej krzesełek na aktualnym stadionie zanim jeszcze ruszy rozbudowa trybuny wschodniej.

Aktualna pojemność wynosi więc 27 748 miejsc. Uzyskano ją dzięki przeniesieniu jednego z sektorów dla niepełnosprawnych oraz dodanie nowego rzędu na części stadionu.

To jednak nie koniec. Aktualnie trwają bowiem kolejne prace, dzięki którym w narożniku południowo-wschodnim pojawi się ok. 7 nowych rzędów dla 220-240 osób. Dotąd był tam bardzo duży wjazd, który nie był wykorzystywany. Dlatego jego znacząca część została już przykryta stalowymi prefabrykatami, na których od następnego meczu (22 września) mają zasiąść kibice.

Zmiany to preludium przyszłorocznej rozbudowy, która ma się odbyć ekspresowo pomiędzy sezonami. W przerwie letniej ma zostać dodany górny poziom widowni na trybunie wschodniej, na którym miejsca znajdzie ok. 5150 widzów. Docelowo podwyższone mają zostać również sektory za bramkami.

Reklama