USA: Nowe rekordowe telebimy już działają

źródło: DallasNews.com

USA: Nowe rekordowe telebimy już działają Poprzedni rekord ustanowił teksański Cowboys Stadium (dziś AT&T Stadium). Nowy rekord również pochodzi z Teksasu, ale od lokalnych rywali z Reliant Stadium. Ich telebimy mają po 1352 metry kwadratowe!

Reklama

Reliant Stadium był do niedawna ostatnim stadionem ligi NFL bez nowoczesnych telebimów. Jednak już pod koniec 2012 roku zapowiedziano, że ta sytuacja ulegnie zmianie. Kosztem 16 mln $ zainstalowano za obiema bramkami panoramiczne ekrany, które właśnie zostały uruchomione.

Dokładna powierzchnia każdego z dwóch wielkich ekranów to 14 549 stóp kwadratowych, czyli ok. 1352 m2. Poprzedni rekord należał do Cowboys Stadium (dziś AT&T Stadium), również w Teksasie, gdzie wiszące nad boiskiem ekrany oferują po 11 520 stóp kwadratowych (1070 m2).

Inwestycja została pokryta w całości z pieniędzy podatników, jednak operator stadionu zapewnia, że pieniądze szybko się zwrócą. Ma się tak stać za sprawą sprzedaży reklam wyświetlanych na ekranach. Dotąd na Reliant Stadium ekrany były mniejsze, a reklamy sprzedawano w postaci stałych tablic wokół telebimów. Od teraz spoty mają być emitowane.

Reklama