Cardiff: City złożyli wniosek o pozwolenie na rozbudowę

źródło: WalesOnline.co.uk

Cardiff: City złożyli wniosek o pozwolenie na rozbudowę Pierwszy etap rozbudowy City Stadium został przedstawiony kibicom na wizualizacjach. Jednocześnie ważna wiadomość to ta, że i władze otrzymały stosowne informacje w postaci wniosku o pozwolenie na rozbudowę – czytamy na WalesOnline.co.uk.

Reklama

Wczoraj Cardiff City złożyli wniosek o pozwolenie na rozbudowę trybuny wschodniej, tzw. Ninian Stand. Sektory naprzeciw trybuny głównej mają urosnąć o 5 tys. krzesełek zwykłych (drugi poziom widowni) i kilkaset miejsce o podwyższonym standardzie. Ten pierwszy etap rozbudowy sprawi, że Cardiff City Stadium ma urosnąć do 32-33 tysięcy miejsc.

Wniosek powinien zostać rozpatrzony podczas najbliższego spotkania  miejskich planistów we wrześniu. Jeśli zostanie przyjęty, rozbudowa ruszy już w październiku i ma być zakończona w lipcu 2014, na starcie kolejnego sezonu.

Docelowo rozbudowany stadion ma urosnąć do ok. 38 tysięcy miejsc dzięki dodaniu kolejnych 6 tysięcy (po 3 tys.) do trybuny za bramkami na południu i północy.

Warto przy okazji zwrócić uwagę, że widoczne poniżej wizualizacje zaprezentowane przez klub zawierają jeszcze jedną zmianę – kolorystyczną. Choć nowy właściciel klubu po bardzo kontrowersyjnym przejściu na barwy czerwone zgodził się zachować niebieski stadion, po rozbudowie również on stanie się czerwony.

Cardiff City StadiumWiz: Cardiff City FC

Cardiff City StadiumWiz: Cardiff City FC

Cardiff City StadiumWiz: Cardiff City FC

Cardiff City StadiumWiz: Cardiff City FC

Reklama