Brazylia: Grêmio przenosi pamiątki ze starego stadionu na nowy

źródło: własne

Brazylia: Grêmio przenosi pamiątki ze starego stadionu na nowy Nie byle jakie pamiątki, bowiem chodzi o napis, jaki zdobił dotychczasowy stadion od chwili zdobycia tytułu mistrza świata przez Grêmio w 1983 roku. Szyld wkrótce będzie zdobił nową arenę, podczas gdy klub przygotowuj się do zburzenia poprzednika.

Reklama

W poniedziałek Grêmio rozpoczęło operację przenoszenia części klubowych pamiątek z dotychczasowego stadionu na północ miasta, gdzie znajduje się nowa Arena do Grêmio. Najbardziej znaczącym elementem, który zmieni swoje położenie, jest wielki szyld „Campeão do Mundo” (Mistrz Świata), który zdobił koronę Estádio Olímpico Monumental od 1983. Właśnie wtedy, 30 lat temu, klub sięgnął po interkontynentalny tytuł.

Najbliższe trzy tygodnie wielkie błękitne litery będą odnawiane, by zawisnąć na nowym stadionie jeszcze tego lata. Ten krok ma w założeniu pomóc w budowaniu tożsamości areny.

W ten symboliczny sposób klub rozpoczął wyprowadzkę z dotychczasowego obiektu. Nowe przeznaczenie mają znaleźć m.in. lampy oświetleniowe. Olimpico Monumental jest przeznaczony do rozbiórki, która odbędzie się najpewniej w październiku. Dokładna data nie jest znana, jednak ma to być niedziela, by operacja jak najmniej dezorganizowała ruch uliczny.

Campeao do MundoFot: Lucas Uebel, Gremio Oficial

Campeao do MundoFot: Lucas Uebel, Gremio Oficial

Campeao do MundoFot: Lucas Uebel, Gremio Oficial

Campeao do MundoFot: Lucas Uebel, Gremio Oficial

Reklama