Stambuł: Vodafone kupi nazwę u Beşiktaşu?

źródło: milliyet.com.tr

Stambuł: Vodafone kupi nazwę u Beşiktaşu? „Czarno-biali” podpisali wstępne porozumienie z Vodafone Türkiye w sprawie kupna nazwy nowego stadionu oraz promowania marki telekomunikacyjnej na koszulkach stambulskiego klubu – podaje milliyet.com.tr.

Reklama

Beşiktaş oraz turecka filia marki Vodafone podpisały dziś wstępne porozumienie w sprawie kupna nazwy stadionu oraz umowy sponsorskiej na kolejne sezony.

Ponieważ negocjacje są w toku, nie ma w tej chwili szczegółów odnośnie długości i wartości przyszłego kontraktu. Obie strony traktują to jednak jako zabezpieczenie swoich interesów.

Dla klubu to zapewnienie dodatkowych zysków już na początku samej budowy. Z kolei dla sponsora to gwarancja, że obiekt zmieni nazwę niezależnie od historycznych konotacji. Najpewniej jednak zachowany zostanie człon Inönü.

Poniżej można zobaczyć wstępną i na szczęście nieoficjalną wizualizację stadionu w wersji ze sponsorem. Najpewniej na tak nachalną promocję nie zgodzą się jednak lokalne władze, które długo nie chciały widzieć w tej lokalizacji nowego stadionu i zgodziły się dopiero na koncepcję wpisującą się subtelnie w okolicę, co zostałoby zniweczone przez wielkie bannery.

BJK Inonu Stadi

Reklama