Londyn: Wielkie konsultacje z mieszkańcami startują w Tottenhamie

źródło: tottenhamjournal.co.uk

Londyn: Wielkie konsultacje z mieszkańcami startują w Tottenhamie Aż 14 tys. gospodarstw domowych otrzyma formularze, w których będzie można wyrazić opinię na temat wielkiego stadionu planowanego w okolicy. Ten projekt ma odmienić całą dzielnicę, stąd ogromna skala analizy – podał „Tottenham Journal”.

Reklama

Dziś Tottenham to podupadła i uboga dzielnica, w której klub Hotspur pozostaje jednym z kluczowych pracodawców. Jego wpływ ma jeszcze wzrosnąć, gdy zrealizowany zostanie Northumberland Development Project – plan, którego częścią jest nowoczesny stadion.

Nowy obiekt o pojemności ponad 56 tys. widzów zostanie otoczony mieszkaniami, powstaną również hotel i nowa szkoła. Do tego usprawnienia komunikacyjne i największy w całej dzielnicy supermarket. To wszystko sprawi, że ruch uliczny i zwyczaje mieszkańców ulegną zmianom. Zwłaszcza kwestia dostępności miejsc parkingowych będzie analizowana.

New Tottenham Stadium

Jakie obawy i życzenia mają ci mieszkańcy? Właśnie to mają sprawdzić kwestionariusze rozesłane pocztą lub internetowo do aż 14 tys. domostw w dzielnicy. Ankiety są podzielone na cztery kluczowe obszary tematyczne, których dotyczy wart ponad 400 mln funtów (ponad 2 mld zł) projekt. Mieszkańcy mają czas do 5 sierpnia na ich odesłanie.

Dodatkowo władze dzielnicy zamierzają zorganizować serię spotkań konsultacyjnych na konkretnych osiedlach, by zapoznać się z głosem mieszkańców. Najbliższe zaplanowano na 25 czerwca i 1 lipca.

Przypomnijmy, że pierwsze prace nad kompleksem ruszyły. Trwa budowa supermarketu na terenach przyległych do White Hart Lane, a tereny na zachód od dzisiejszej trybuny głównej są przygotowywane pod budowę.

Reklama