Austria: Trzeci wykonawca Narodowego upadnie

źródło: Kurier.at / Wyborcza.pl / Gazeta.pl

Austria: Trzeci wykonawca Narodowego upadnie Austriacka firma Alpine Bau złożyła wniosek o upadłość po tym, jak miniony rok przyniósł jej prawie 460 mln € straty operacyjnej – podał Kurier.at. To ostatni wykonawca największego polskiego stadionu, który jeszcze nie upadł.

Reklama

W środę do sądu w Wiedniu wpłynął wniosek o ogłoszenie bankructwa austriackiej Alpine Bau. Zadłużenie firmy wynosi prawie 2,6 mld euro i jest ponad trzykrotnie wyższe od jej majątku oszacowanego na 661 mln euro - poinformował austriacki dziennik "Kurier", powołując się na złożony do sądu wniosek.

W zeszłym roku Alpine Bau miało prawie 460 mln € (ok. 2 mld zł) straty operacyjnej przy obrotach 1,1 mld € (4,7 mld zł). Właśnie w 2012 firma kończyła prace nad Stadionem Narodowym w Warszawie, którego dwaj pozostali główni wykonawcy – PBG i Hydrobudowa – ogłosili upadłość jeszcze w minionym roku.

- Potwierdzam, w dniu dzisiejszym austriacka spółka Alpine Bau GmbH złożyła w sądzie wniosek o przeprowadzenie planu naprawczego pod nadzorem sądu. Sąd i wyznaczony przez niego nadzorca będą podejmować dalsze decyzje, w tym te dotyczące działalności w Polsce. Jest to działanie najbardziej zbliżone do upadłości z możliwością zawarcia układu w prawie polskim – precyzuje Karolina Szydłowska, rzeczniczka polskiej spółki córki Alpine.

Reklama