Rio de Janeiro: Pierwszy mecz Maracany wisiał na włosku

źródło: Sky.com / Guardian.co.uk

Rio de Janeiro: Pierwszy mecz Maracany wisiał na włosku Niedzielny sparing Brazylii z Anglią ma być pierwszym oficjalnym spotkaniem Maracany po trzyletniej przebudowie. Jednak wczoraj sąd orzekł, że obiekt nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Dziś władze regionu uspokajają, że mimo to mecz się odbędzie.

Reklama

Sąd w Rio de Janeiro uznał wczoraj, że przebudowana Maracanã nie prezentuje jeszcze stanu, w którym można by dopuścić do organizacji oficjalnego meczu reprezentacji Brazylii. Dotąd obiekt gościł jedynie pokazową imprezę otwarcia z 1/3 trybun w użyciu. Tymczasem spotkanie Brazylii z Anglią jest zaplanowane już na tę niedzielę, 2 czerwca.

Podczas gdy Joe Hart i koledzy przechadzają się po deptakach Rio, władze stanowe głowiły się, jak zażegnać kryzys i uchronić się przed kompromitacją.

Dziś udało się w końcu wymóc wydanie certyfikatu bezpieczeństwa dla stadionu, który za dwa tygodnie ma gościć Puchar Konfederacji 2013. Dlatego pomimo niekorzystnego werdyktu w sądzie niedzielny mecz może się odbyć.

Reklama