Londyn: 85% ankietowanych poparło przeprowadzkę West Ham United

źródło: BBC.co.uk

Londyn: 85% ankietowanych poparło przeprowadzkę West Ham United Choć sama ankieta była wyśmiewana zaraz po publikacji, to jej rezultaty są zgodne z nadziejami klubu. Tylko jeden na dwudziestu pytanych zdecydowanie sprzeciwia się przeprowadzce na Stadion Olimpijski. Relacja BBC.

Reklama

West Ham United opublikował wyniki sondy prowadzonej wśród posiadaczy karnetów na Upton Park. Wzięło w niej udział aż 11 858 osób i spośród nich aż 85% poparło przeprowadzkę klubu na Stadion Olimpijski. Zaledwie 5% udzieliło odpowiedzi „nie, pod żadnym pozorem”.

Trzeba jednak pamiętać, że bardzo duże zastrzeżenia kibiców budziła konstrukcja badania opinii. Było skonstruowane w taki sposób, że przejście do pytań było możliwe wyłącznie po zapoznaniu się z materiałem promocyjnym o zaletach przeprowadzki.

Spośród aż sześciu odpowiedzi na kluczowe pytanie, aż pięć zaczynało się od „popieram”. Klub nie dał kibicom możliwości wyboru odpowiedzi umiarkowanie sceptycznej, zostawiając jedynie radykalną szóstą opcję zacytowaną wyżej.

Reklama