Zabrze: Otwarcie jesienią już prawie nierealne

źródło: Sport / Roosevelta81.pl

Zabrze: Otwarcie jesienią już prawie nierealne Pierwsze trzy trybuny przy Roosevelta miały być gotowe wiosną, ale na razie skończona jest jedynie konstrukcja żelbetowa. Otwarcia we wrześniu też nie będzie. Najpewniej do inauguracji dojdzie dopiero w 2014, miasto rezygnuje ze świętowania.

Reklama

Gdyby budowa szła zgodnie z planem, nowy stadion Górnika Zabrze powstałby w 75% już teraz, a dziś mówilibyśmy o szczegółach otwarcia. Możemy jednak powiedzieć tyle, że zakończył się montaż żelbetowych prefabrykatów trybun. Z dachem, instalacjami, krzesełkami czy drogami dojścia trzeba jeszcze poczekać.

Jak długo? Niedawno miasto i wykonawca podpisali aneks do umowy, przedłużając ją do września tego roku. Ale już w grudniu 2012 można było usłyszeć, że to i tak optymistyczna prognoza. Z jednej strony inwestor był bardzo zadowolony z postępów na budowie, ale z drugiej strony zarząd Górnika zgłaszał w tej sprawie wątpliwości.

Jak pisze śląski „Sport”, wrzesień również został już wykluczony. Najpewniej pierwszy mecz z nowymi trybunami odbędzie się w rundzie wiosennej nowego sezonu, na początku 2014 roku. Optymistyczny wariant zakłada grudzień 2013. Oficjalnie stwierdzono ten fakt na wtorkowym posiedzeniu rady nadzorczej. - Musimy szczerze sobie powiedzieć, że będzie bardzo trudno, by Górnik w tym roku kalendarzowym zagrał na nowym obiekcie – mówi Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza, które finansuje budowę.

- To nie jest dobra wiadomość. Jest połowa kwietnia, do września zostało pięć miesięcy… Teraz prace toczą się w imponującym tempie, ale trudno uwierzyć, by w tak krótkim czasie nadrobiono wszystkie zaległości – to z kolei słowa Tomasza Młynarczyka, przewodniczącego rady nadzorczej Górnika.

Wiceprezydent Lewandowski stwierdził również, że szczególnej celebracji otwarcia nie będzie, skoro terminy są przekroczone.

Reklama