Wrocław: Kolejne atrakcje pozasportowe na stadionie

źródło: GazetaWroclawska.pl; autor: michał

Wrocław: Kolejne atrakcje pozasportowe na stadionie Po gokartach, rolkach i łyżwach przyszedł czas na bungee i kolejkę tyrolską. Dwie najnowsze atrakcje będą dostępne od czerwca i w przypadku dużej popularności zostaną na stałe – relacjonuje „Gazeta Wrocławska”.

Reklama

W czerwcu na dachu Stadionu Wrocław pojawi się niewielki podest. Niepozorna konstrukcja zostanie ustawiona nad północną trybuną, z której dopingują fani Śląska. Będzie z niej można skoczyć na bungee, zbliżając się do murawy areny.

Podobnie jak w przypadku gokartów i lodowiska, zarządzająca Stadionem Wrocław spółka Wrocław 2012 nie jest inwestorem najnowszej atrakcji, lecz jedynie udostępnia obiekt jako miejsce instalacji.

Oczywiście w zamian za podział ewentualnych zysków. Jakie one będą? Na razie trudno się spodziewać, ponieważ skoki nie będą tanie. Za pierwszy trzeba będzie zapłacić 120 zł, a każdy kolejny będzie tańszy od niego o ok. 50%. Niewykluczone, że bywalcy meczów Śląska będą mogli liczyć na zniżki.

- Chcemy to zrobić z firmą, która ma patent na skoki z podobnych budynków. Są jedną z nielicznych firm które robią takie rzeczy na świecie – precyzuje Adam Burak, rzecznik spółki. Mowa o Dream World, która tego lata zaprosi śmiałków do skoku.

Drugi pomysł na poprawę oferty Stadionu Wrocław to instalacja kolejki tyrolskiej, czyli liny rozpiętej po przekątnej boiska, na której będzie można zjechać z dachu na ziemię. W Polsce jako pierwsza tę atrakcję wprowadziła gdańska PGE Arena.

Reklama