USA: Czego trzeba kibicom do szczęścia? Kamery w szatni zawodników!

źródło: sportingnews.com; autor: michał

USA: Czego trzeba kibicom do szczęścia? Kamery w szatni zawodników! Władze ligi futbolu amerykańskiego NFL zdecydowały, że wszystkie kluby muszą zainstalować kamery w szatniach gospodarzy. Pokazywanie przekazu z tego pomieszczenia ma poprawić doświadczenia kibiców.

Reklama

NFL od dłuższego czasu próbuje uatrakcyjnić wizyty na stadionach najważniejszej na świecie ligi futbolu amerykańskiego. Od dłuższego czasu są obecne tzw. party decks, czyli tarasy, na których można wziąć udział w imprezie w trakcie meczu. Bary i restauracje, a nawet sektory „All you can eat” (jesz do oporu) to też nie nowość. W styczniu pisaliśmy o możliwości rozwoju takich tarasów.

W minionym sezonie NFL wprowadziła po raz pierwszy pokazywanie na telebimach powtórek kluczowych zagrań. To odpowiedź na coraz większe zainteresowanie oglądaniem przed telewizorem zamiast na stadionie. W tym roku pojawił się kolejny nowy zapis.

Wszystkie kluby NFL mają obowiązek zainstalować w sowich szatniach (choć tylko tych dla gospodarzy) kamery i pokazywać obraz z nich wyłącznie na stadionie. W ten sposób ma powstać przekaz „ekskluzywny”, jakiego nie będzie można zobaczyć w telewizji.

Co konkretnie i kiedy będzie pokazane – to pozostaje w gestii samych organizatorów. Zapis bazuje jednak na przeświadczeniu, że szatnie (jako strefy niedostępne dla widzów) wzbudzą zainteresowanie.

W przyszłości rozważa się również wyświetlanie na boisku laserowych infografik (np. pokazujących odległości), dziś dostępnych tylko w telewizji.

Reklama